Ataşehir eşya depolama veya bir diğer ifadeyle evden eve nakliyat depolama hizmeti; evden eve nakliyat  firmalarının ev ve ofis gereçlerinin müşterinin talebi üzerine bir süreliğine temin edilen depolarda bekletilmesi işidir. Depolama işlemi yapılacak bir evin veya ofisin taşınması; önceden kararlaştırıldığı gibi ileriki bir tarihte olması halinde yapılır.

ataşehir eşya depolama
ataşehir eşya depolama

Ataşehir Eşya Depolama İle Eşyalarınız Güvende

Ataşehir eşya depolama işlemi eve taşınma sürecinin 2 veya 3 ay kadar süreceği hallerde yapılır. İnsanların bu hizmete başvurmalarının bazı nedenleri vardır; geçici süreliğine başka bir ilde yaşamak gibi. Örneğin İstanbul ‘da yaşayan bir bireyin Ankara ‘da 1 seneden az süre ikamet etme durumu olabilir.

Bu durumda insanlar şehirler arası nakliyata ödeyeceği ücret yerine eşya depolama ücreti ödemeyi tercih edebilirler. Aynı zamanda ekstradan kira ücreti de ödemek zorunda kalmayacaklardır. Ataşehir depolama hizmeti günden güne hızla yayılan bir trend haline gelmektedir. Şu an bu trend İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde popüler haldedir.

İstanbul Ataşehir Depolama Firması

İstanbul Ataşehir depolama firması ‘nın işinde oldukça hassas ve titiz davranması her iki taraf için de önemlidir. Biz yani müşteriler; bu hizmeti yapan firmalara evimizin eşyalarını yani aslında evimizi emanet ediyoruz. Bu bakımdan eşyalarımızı kendi eşyaları gibi sahiplenmelerini isteriz. İşini hakkıyla yerine getiren bir ev eşyası depolama şirketinin taşıması gereken bazı özellikler vardır. Biraz onlardan bahsedelim.

İşinde yetkin bir ev depolama firmasının geniş bir depo evi olmak zorundadır. Bu depo evinin konumu güvenli olduğu kadar merkezi olması da önemlidir. Firmanın 7 gün 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmesi oluşabilecek kayıp, kaçak, hırsızlık gibi olası durumlar için gereklidir.

Ataşehir Eşya Depolama Şirketleri

Ayrıca Ataşehir eşya depolama şirketleri hizmetini gerçekleştirecek olan firma müşterisinin adresine; eğitimli, işinde süreklilik sağlamış, sektörde tecrübeli personellerini göndermelidir. Bu personeller depolama işine ilişkin gözlemlerini yapar, işi en kısa sürede ve en basit yoldan bitirecek noktaları tespit eder ve ortaya çıkabilecek sorunları engelleyecek çözümler getirmelidir.

Yani depolama hizmetinin öncesinde ve sonrasında yaşanabilecek problemlere değinmeli ve ona göre tedbir alıp depolama sürecinin ön hazırlığını yapmalıdır. Firmanın tüm bu işlemleri düşünüp, yerine getirmesi durumunda eşyaları emanet ettiğimiz gibi bulma ihtimalimiz kuvvetle muhtemeldir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir