Kurumsal taşıma işlemi şirket taşımacılığı olduğu için oldukça zahmetli ve çok fazla zaman alan bir nakliyat sürecidir. Nakliye işleminin sorunsuz bir şekilde yapılması için alanında uzman teknik bilgi alan kişiler tarafından yapılması gerekir. Firmalarda hem elektronik ürünlerin fazla olması hem de dosya gibi küçük eşyaların fazla olması nedeniyle taşınma işlemi uzun sürebilir.

kurumsal taşıma
kurumsal taşıma

Kurumsal Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Taşınma işleminin yapılabilmesi için ilk olarak iyi bir firmayla anlaşmamız gerekir. Firma ile anlaştıktan sonra firma tarafından taşınacak olan eşyaların bulunduğu yere bir ekspertiz gönderilir. Ekspertiz tarafından ne kadar eşyaların taşınacağı ve alan hakkında gerekli bilgiler çıkartılır. Ekspertizin eşyaların gideceği adresi de görmesi gerekir. Çünkü bu bilgiler doğrultusunda sizlere bir fiyat verilir.

Ekspertizle anlaştıktan sonra sizin belirlediğiniz gün ve saatte nakliyat firması gelir. Çalışacak olan personeller de ilk olarak büyük eşyaları taşımakta başlar. Genellikle bir çok eşyaların demontajının yapılması gerekir. Eşya taşıma işlemine başlamadan önce bu eşyaları sökmek gerekir. Daha sonra her bir ürün iyi bir şekilde paketlenir ve taşınma süreci başlar.

Kurumsal Taşımacılık

Kurumsal taşıma ev taşıma işlemi gibi kolay bir iş değildir. Bu anlamda her bir personelin bir görevi olur. Özellikle elektronik aletler oldukça değerli olduğu için bunları kullanan personellerin paketlemesi gerekir. Böylelikle kişisel eşyalarınıza hiçbir zarar gelmeden taşınma işlemi gerçekleşmiş olur.

İstanbul Kurumsal Taşıma

Ülkemizde kurumsal anlamda hizmet veren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Kurumsal firmaların en fazla ihtiyaç duydukları alanların başında ise kurumsal nakliyat gelmektedir. Ofislerin taşınması ya da tekstil firmalarının taşınması gibi çalışmalar kurumsal nakliye ile yapılmaktadır. Çalışmalar mutlaka belli deneyim ve bilgi ile yapılmalıdır. Aksi halde eşyalar zarar görebilir.

Tekstil fabrikası taşınırken kumaşların ya da kıyafetlerin özel ambalaj ile taşınması gerekmektedir. Askılı dolaplar ile paketlenmeyen kıyafetler kırışabilir. Aynı şekilde kıyafetler ya da kumaşlar taşınırken ıslanabilir. Bu konuda pek çok sorun ile karşılaşılabilir. Sorunsuz şekilde taşınmak için mutlaka yetki belgelerine sahip deneyimli nakliye firmasından destek almak gerekmektedir.