Evden eve nakliyat da bilindiği üzere taşınmak kolay bir iş değildir.  Ev taşıma zorluğundan dolayı ortaya çıkmış bir sektördür. Bir yerden bir yere onca büyük eşyanın taşınması eğer taşınılacak ev yakınsa güç birliği ile olabilir ancak eğer uzak bir yere taşınılıyorsa ve yeni taşındığınız ev üst katlarda ise mutlaka evden eve yapan firmalara başvurmanız gerecektir. Evden eve  firmaları; evinize gelerek eşyalarınızı en profesyonel yani kırılmayacak, zarar görmeyecek, deforme olmayacak şekilde paketler ve sonra düzgün bir şekilde araçlarına yerleştirerek götürülmesi gereken yere götürür. Orda da aynı şekilde eşyaları çıkartıp yerleştirir. Evden eve nakliyat işi sayesinde insanlar ev taşıma kolaylığına rahat erişebilir duruma gelmiştir. Bu da evden eve taşıma önemi gün geçtikçe arttırmış ve bu sektörün gelişmesine katkı sağlamıştır.

evden eve nakliyat

Evden Eve Nakliyat İçin Firma Seçimi

Sağlıklı bir nakliyat süreci için doğru bir nakliyat firması seçilmelidir. İnternetten araştırma yaparak, yakın zamanda taşınan kişilere sorarak, çevrede görülen nakliyat firmaları hakkında bilgi alınarak oturulan şehirde bulunan bir nakliyat firması seçilebilir. Seçilen nakliyat firması hakkında; firma adı ve yetkili adı, iletişim adresleri, firma hakkında şikayet olup olmadığı gibi önemli bilgileri edinmek gereklidir. Bu işte ünlü olan firmaları seçmek evden eve nakliyat hizmeti alacak kişinin yararına olacaktır. Sonrasında evden eve nakliyat hizmeti veren yer ile sözleşme imzalanmalıdır. Bu sözleşme dikkatlice okunmalı, taşıma kapalı kasa araç ile taşınacak, eşyalar şu tarihte teslim edilecek, nakliyat hizmeti anlaşma üzerine şu fiyatlar ile verilecek gibi maddeler eklenmelidir.

Evden Eve Nakliye Firmaları

Bazı aşamalar oluşturularak nakliyat işi sağlıklı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Doğru evden eve nakliye firmaları seçilmesi ilk aşamadır. Sonrasında planlama yapılarak evde fazla olan, kullanılmayan eşyalar bir yere bağışlanmalıdır. Bu hem ev sahibi için hem de bu eşyalardan yararlanacak kişiler için olumlu sonuçlar doğurur. Firmanın paketleme işi yapması istenmiyorsa bile büyük ve beyaz eşyaların paketlenmesi firmaya bırakılırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilir. Paketleme sırasında kolilerin üstüne içindekiler, taşınacakları odalar, önce bu açılacak notları düşmek firmanın ve hizmet alan kişinin işini kolaylaştırarak zaman kazandıracak bir yöntemdir. Kırılabilme ihtimali olan eşyalar dikkatli bir şekilde iki kez kolilenmelidir. Nakliye öncesinde mutlaka şoförün numarası alınmalıdır. Taşıma sırasında ise eşyaların başında olunmalıdır.

Evden Eve Taşımacılık

Çalışanların istekleri yapılabildiği takdirde yerine getirilmelidir. Ve son olarak paketler ihtiyaç önceliğine göre açılmalı firmanın paketledikleri de firma hizmetlileri gitmeden açılmalıdır. Bir odaya bütün eşyalar koyulup ordan alınıp yerleştirilmeli sonrasında bu oda düzeltilmeli evden eve nakliyat tamamlanmalıdır.